Prosinec 2010

Tygr bengálský

25. prosince 2010 v 20:39 Zvířata


Volně žijící tygři
Většina ze zhruba 5000 volně žijících tygrů jsou zástupci tygra indického. Ve volné přírodě jich najdeme ještě asi 3500-4500. Z toho více než 80 % žije v Indi a velmi omezený počet ještě také v sousedním Bhútánu, Bangladéši, Myanmaru a Nepálu. 

Dobře maskován
Pruhovaná srst tygru indickému poskytuje výborné maskování v nejrůznějších prostředích. Díky svislým černým pruhům se silueta tygra rozčleňuje, a je proto těžké jej zpozorovat, když se pohybuje světlými i tmavými místy lesa, pastvinou či rákosím. Oddělené životy
Tygři jsou samotářská zvířata. Dospělí jedinci žijí na přesně vymezených územích, která se obvykle nekryjí s domovem jiných tygrů stejného pohlaví. U samic tygra závisí velikost domovského území na jeho úživnosti a dostupnosti potravy, neboť tygřice se snaží udržet tak velké území, které jí i její rodině zajistí obživu. Samci obývají větší území, která se většinou částečně překrývají s domovem tří až čtyř samic. Samci I samice tygra pravidelně hlídkují na svém domovském území, nechávají na různých místech pachové značky a jiné signály. Díky nim se většinou daří ostatní tygry odradit od pokusu nastěhovat se na toto území.

Želva nádherná

25. prosince 2010 v 20:35 Zvířata
Velikost:Až 25 cm.
Rozšíření:USA, na východ a západ od Mississippi.
Přirozené životní podmínky:Klidné zarostlé vodní plochy, které se při slunečném počasí rychle zahřívají.
Chov:Akvárium a zahradní jezírko, v akváriu teplota vzduchu 26-28°C. Venkovní držení od června do srpna/září, pokud je venkovní teplota na slunci alespoň po dobu 3-4 hodin 36°C a teplota vody neklesne pod 22°C.
Chování:Aktivní ve dne, ráda se sluní na místě pro slunění těsně nad hladinou, živý plavec.
Potrava:Mláďata jedí masitou potravu, s přibývajícím věkem rostlinná potrava.
Zimní spánek:Ano, ale ne delší než 10 až 12 týdnů.
Zvláštnosti:Doporučuje se chov jednoho zvířete, pokud neplánujete potomky. Při nedostatku místa nesnášenlivé.
Pro chov podobné druhy:Trachemys (Chrysemys, Pseudemys) scripta troosti, velikost až 25 cm, Chrysemys concinna hieroglyphica, velikost až 40 cm.

Fríský kůň

25. prosince 2010 v 20:32 Zvířata

Chladnokrevný fríský kůň má kompaktní, silný a hluboký trup odpovídající robustní konstituci. Plec je ideálně utvořená pro postroj a velmi silná. Nohy jsou krátké a silné. Hlava je dlouhá, s krátkýma,ale živýma ušima. Má jemné rysy a velmi výrazně vyjadřuje bodrou poddajnost a milou povahu plemene. Poměrně malý frísan má velmi působivou siluetu, zdůrazněnou obloukovitě klenutým, hrdě neseným krkem. Ohon a hříva jsou velmi bohaté a bujné a jen zřídka se splétají nebo jinak upravují. Spěnky nesou bohatý rous. Tvrdé kopyto je z tvrdé rohoviny a není náchylné k chorobám.

Původ:

Fríský kůň je potomek primitivních lesních koní západní Evropy, byl chován na fríském pobřeží severního Holandska. Ve své vlasti se dříve i dnes těší vroucímu obdivu. Ovšem, zaujímá významné místo jak v lidské historii, tak mezi plemeny koní. Dnešní frís se počítá k plemenům teplokrevným. Už Římané se zmiňují o fríských koních jako o silných, pracovních zvířatech, ovšem v jejich očích byli oškliví. O tisíc let později se jejich vzhled zlepšil a tato silná, učenlivá a otužilá zvířata nosila rytíře na křížové výpravy. Plemeno získalo stykem s orientálními koňmi a zejména přílivem andaluské krve.

Historie plemene:

Fríští koně vynikali v zápřeži, pod sedlem, i při zemědělské práci, a proto se hojně využívali k zlepšování plemen v sousedství. Slavný oldenburský kůň vznikl hlavně díky fríské krvi. Fríský kůň také ovlivnil těžké anglické koně, nyní známé jako shirské prostřednictvím staroanglického vraníka. Díky svému temperamentu je fríský kůň použitelný i jako jezdecký. Vyniká však i jako tažný kůň, protože je krásně vyvážený a v postroji se pohybuje energickým, velmi působivým krokem. Ve své vlasti tahá proslulé tradiční dvojkolky, fríské gigy.


Pes domácí

25. prosince 2010 v 16:26 Zvířata
Pes domácí (Canis lupus f. familiaris) je pravděpodobně domestikovaný poddruh vlka obecného, nejstarší domestikované zvíře vůbec. Předpokládá se, že byl domestikován před minimálně 15 000 lety. Existuje podezření, že posléze došlo minimálně u některých populací k přikřížení šakala, tato teorie však není obecně přijímána.
Nejstarší archeologické nálezy pocházejí z Turecka (Cayönü, 9500 př. n. l.) a ze Skotska (Star Car, 7500 př. n. l.). Psi jsou vyobrazeni na egyptských i mezopotámských kresbách (3000-2000 př.n. l.), kresby ukazují i krátkonohá plemena nebo psy s převislýma ušima. Mezinárodní kynologická federace (FCI) v současnosti uznává přes 500  plemen psů různé velikosti, proporcí, kvality srsti i povahy.
Psi jsou, stejně jako jejich předkové vlci, sociální zvířata, zvyklá žít ve smečkách s jasně danou hierarchií. Psi, kteří žijí s lidmi, vnímají své majitele jako svoji smečku a svého pána jako nadřazeného jedince. Problémové chování psů a jejich agresivní projevy, které někdy vedou až k útoku na člověka, je velmi často způsobeno tím, že pes vnímá svého majitele jako podřazeného jedince a sám se považuje za "vůdce smečky". K tomu dochází, pokud majitel nedovede svého psa zvládnout a vychovat.
Pes je člověkem využíván k řadě činností a hrál velkou roli v lidských dějinách, hospodářství i kultuře, viz pracovní pes. V dnešní době často plní roli domácích mazlíčků, od kterých se neočekávají žádné pracovní výkony. V některých kulturách je pes považován za nečisté zvíře, v jiných zemích slouží psí maso jako potrava člověka.
Pro zajištění klidnější a vyrovnanější povahy i robustnosti psa se často přistupovalo ke kastraci štěňat.


Historie a vývoj psů

Před několika tisíci lety začali člověk a pes spolu k oboustrannému prospěchu žít a těšit se ze společnosti toho druhého. Časem se vyvinula různá plemena psů a někteří z nich pak s člověkem lovili, jiní s ním různými způsoby pracovali a další se stali jeho společníky.
Ve všech oblastech severní polokoule, kde vlk žil volně, si ho naši předkové ochočili. Inuité v Severní Americe vyšlechtili tažné psy, zvířata se silnými plecemi která byla schopná tahat saně s těžkými náklady. Další psí plemena vznikla v Asii, počínaje válečnými psy se silnou kostrou, jako jsou například mastifové, až po jemná společenská plemena, jako jsou pekingští palácoví psíci. Psi se schopností rychle běhat byli šlechtěni ke štvaní zvěře a vytvořili základ moderních plemen, jako jsou afgánský chrt, saluka a greyhound.
Psi se pravděpodobně vyvinuli z pěti základních plemen:
 • Canis familiaris inostranzevi - psi molossoidní, neboli psi s vrásčitou kůži
 • Canis familiaris palustris - psi, kteří se vlkům podobají nejvíce
 • Canis familiaris leineri - předchůdci chrtů
 • Canis familiaris intermedius - předchůdci ohařů
 • Canis familiaris matris optimae - předchůdci pasteveckých psů
Z těchto pěti psů se vyvinulo dnešních přibližně 400 plemen.


Nemoci psů


Infekční nemoci

 • Infekční hepatitida - Smrtelné virové onemocnění všech kategorií psů, které končí úhynem jedince z důvodu selhání všech orgánů, nejvíce postižená jsou játra. Vakcinace spolehlivě brání nákaze.
 • Leptospiroza - Bakteriální smrtelné onemocnění způsobující druh Leptospira spp. patřící mezi Spirochety, přenosné na člověka, které se vyznačuje selháním vnitřních orgánů, nejvíce postižené jsou játra a ledviny. Přírodním rezervoárem jsou hlodavci. Spolehlivá obrana je vakcinace.
 • Parainfluenza - Virová infekční laryngotracheitida neboli "psincový kašel" způsobující záchvatovitý silný kašel, kterému lze předcházet vakcinací.
 • Parvoviróza - Akutní, vysoce nakažlivé virové onemocnění, které končí jejich smrtí v důsledku dehydratace a bakteriální sepse. Onemocnění postihuje střevo, kostní dřeň, lymfoidní tkáň a svalovinu srdce myokard. Nákaze se bráníme pravidelnou vakcinací. Nemoc je nejvíc nebezpečná pro štěně.
 • Psinka - Smrtelné virové onemocnění, které je dobře tlumené vakcinací. Onemocnění se šíří kapénkovou infekcí i transplacentárně. Rozlišuje se zánětlivá a nezánětlivá forma. Postiženi mohou být všichni masožravci.
 • Vzteklina - Smrtelné akutní virové onemocnění přenosné na člověka. Majitelé psů mají ze zákona povinnost u nich provést vakcinaci, která se každoročně opakuje.18.12. - 23.12.2010

25. prosince 2010 v 0:06

18.12.2010 - 23

19.12.2010 - 17

20.12.2010 - 23

21.12.2010 - 37

22.12.2010 - 51

23.12.2010 - 70

A doufám, že bde čím dál tím lepší, tak zatim ahoj!


Obrázky ashley green

24. prosince 2010 v 23:58 Obrázky
                                             

Ashley Green

24. prosince 2010 v 23:55 Celebrity
Povolání: Herečka, modelka
Věk: 23
Datum narození: 21. 02. 1987
Místo narození: Jacksonville, Florida, USA
Znamení: Ryby  
Výška: 165 cm

Životopis

Ashley Michele Greene je americká filmová herečka a modelka. Nejvíce ji proslavila role Alice Cullen ve filmu Stmívání.

Ashley se narodila v Jacksonville na Floridě Joe a Michele Greenovým.
Vyrůstala v Middleburgu a Jacksonvillu, pak odešla na Univerzitní křesťanskou školu, poté ještě na Wolfson High School, dyž byla v 10. třídě. V sedmnácti se odstěhovala do Los Angeles v Kalifornii zabývat se herectvím.

Má maldšího bratra jménem Joe, který bydlí stále se svými rodiči v Jacksonville.
Greeneová je dobrá kamarádka s herci z filmu Stmívání, s Kellanem Lutzem a Jacksonem Rathbonem.

Původně chtěla být Greeneová modelkou, ale bylo jí řečeno, že není dostatečně vysoká, a tak se měla prý spíše zaměřit na reklamy.
Po zahrání si v pár reklamách zjistila, že miluje herectví.

Přestože se její kariéra stále vyvíjí, hostovala již v mnoha populárních pořadech, jako například v Punk'd a Crossing Jordan, stejně jako v komerčních iPodeh. Greeneová si po velké přestávce zahrála ve filmu Stmívání, který byl natočen podle stejnojmenného bestselleru Sephenie Meyerové, jako upírka Alice Cullenová společně s Kellanem Lutzem, se kterým si zahraje i ve filmu Warrior.

Oblečení - trika

24. prosince 2010 v 22:31 Móda a styl
HOLKy        

  

  

KLUCI


   

Černý humor

24. prosince 2010 v 21:58 Vtipy
Jedou dva lovci z lesa a už jsou na louce, když v tom jeden z nich spadne z koně a nehýbe se. Ten
druhý začne panikařit, vytáhne mobil a začne volat na 155:,,Pomozte mi, můj přítel je asi mrtvý!"
Operátorka mu odpoví:,,Zachovejte klid, nejprve se ujistěte, že váš přítel opravdu mrtvý." Za chvíli se jí ze sluchátka ozve výstřel.
,,Ok, co dál?

Sebevrah skáče z desátého patra a počítá patra, kolem kterých padá:
10, 9, 8, 7, 6, 5, 6, 5, 6, 5, 6, 5, blbý kšandy!


Jaký je rozdíl mezi černým, morbidním a brutálním humorem?
.
.
Černý humor je 10 dětí v popelnici.
Morbidní humor je jedno dítě v 10 popelnicích.
Brutální humor je 10 popelnic v jednom dítěti.Po dlouhé noční souloži si muž všimne fotografie jiného muže na ženině
nočním stolku a znejistí."To je tvůj manžel?" zeptá se nervózně."Není, ty
hloupý," odpoví ona a přitulí se k němu. "Tak tvůj přítel?" "Ne, vůbec ne"
odpoví ona. "Tvůj tatínek, nebo snad bratr?" vyšetřuje muž a snaží se být
klidný. "Ne, ne, ne!" odpoví ona. "Dobře, kdo to tedy do pekla je?""To jsem
já, před operací"....

Starý Ir leží doma v posteli a umírá. Jak se stále častěji zmítá v agonii blížící se smrti, najednou v jednom ze světlejších okamžiků vědomí ucítí, jak se zezdola z kuchyně line
vůně jeho zamilovaných sýrových bochánků.
Sebere poslední zbytky svých sil a zvedne se z
postele

A zatímco se opírá rukama o zeď, došourá se ke dveřím

Oběma rukama se přidrží zábradlí a s nadlidským úsilím sejde po schodech dolů.
Zde se opře o dveře do kuchyně, aby si odpočal a trochu se vydýchal.
Kdyby byl po smrti, myslel by, že je v ráji, protože kuchyňský stůl je pokryt voskovaným papírem a na něm lahůdka nad lahůdky-desítky sýrových bochánků.
Je to nebe? Anebo je to spíš poslední akt lásky jeho milující ženy, se kterou sdílel po šedesát let dobré i zlé a která jej chce naposledy potěšit, dříve než on opustí toto slzavé údolí?
Sebral v sobě poslední zbytky sil a vydal se směrem ke kuchyňskému stolu. Ale předchozí
cesta
jej natolik zmohla, že zavrávoral a dopadl na kolena těsně vedle stolu.
Sýrové bochánky měl na dosah. Jeho rozpraskané rty se otevřely a on skoro cítil na jazyku chuť sýrových bochánků dřív, než některý vložil do úst.
Tak silný zážitek jako by jej vracel do života.
Pomalu natáhl svou třaslavou, vrásčitou paži směrem k nejbližšímu bochánku na kraji stolu, když v tom najednou dostal přes
ruku
vařečkou.
"Necháš je být! Ty jsou na pohřeb..!!!"

Děti

24. prosince 2010 v 21:47 Vtipy
Paní učitelka musí dětem opakovat neustále jednu větu: kolikrát Vám mám říkat, že učitelům "vykáme"! Pepíček si ale nedá říct, a tak má do zítřka na pasat 100krát "Učitelům vykáme". Druhý den přinenese Pepíček do školy popsaný celý sešit, a paní učitelka na to: "Pepíčku, ty jsi byl doma ale pilný. Proč jsi toho napsal tolik?" a Pepíček na to: "Abych Ti udělal radost!"

Malá Jana přišla do hudební školy, otevřela pouzdro na housle a učitel překvapeně vykřikl: ,,Vždyť je to samopal!´´ Holčička povídá: ,,To jsem teda zvědavá, co bude dělat táta v bance s houslema!´´

-Tati, já už umím psát!
-A co jsi napsal?
-Nevím, ještě neumím číst.

Pepíček přijde za maminkou a ptá se: "Mami, jak se dělají děti???"
Maminka mu po dlouhé úvaze odpoví:"Víš, to se vždycky maminka s tatínkem cukrujou a pak se narodí miminko." Tak Pepíček si večer
lehne do postele
a pocukruje se. Ráno se probudí a má kolem sebe plno mravenců a říká:"Kdybyste nebyly moje děcka, tak bych vás zabil!!!"

Při hodině matiky napíše učitelka na tabuli příklad 8:2. A ptá se žáka:
- Tak co na to říkáš, Jendo?
- Nevím, nejdřív bych musel znát názvy týmů

maminka porodi syna a pan doktor priběhne k tatinkovi:
- pane mate syna a je černý.
- pane boze ta ženská všechno připálí

Pepíčku musíme honem domů
,já nechala zapnutou žehličku! Neboj
mami nic se nemůže
stát já zase nechal puštěný kohoutek!

Blondýnky

24. prosince 2010 v 21:40 Vtipy

    Blondýnka se zrzkou seděly v baru a koukaly na zprávy o šesté. Ukazovali reportáž o sebevrahovi, který stál na mostě a vyhrožoval, že skočí dolů. Blondýnka povídá: "Hele, vsaď se, že neskočí." "Dobře, o kilo. Já si myslím, že skočí." No, a chlápek skočil. Tak blondýnka vysolila kilo a zrzka říká: "Ne, to nejde, já si to nevezmu. Jsi přece moje kámoška." "Ber, sázka je sázka." "Hele, musím se ti přiznat, že jsem tohle už viděla ve zprávách v pět, takže si nemůžu vzít výhru." "Já to taky viděla už v pět, ale nikdy bych si nemyslela, že skočí znovu."


Co řekne blodýnka, když ji řekneš ať vyhláskuje svoje jméno. S-V-O-J-E-M-E-N-OBlondýnka se ptá na ulici: "Pane, prosím vás, kolik je hodin?" "Je čtvrt na čtyři." Blondýnka jen kroutí očima a říká: "Víte, to je divné. Ptám se na tohle celý den a pokaždé dostanu jinou odpověď."


Mladá slečna přišla k doktorovi a povídá: "Pane doktore, musíte mi pomoct, všechno mě bolí." "Jak to myslíte, všechno? Buďte trochu konkrétní." Slečna se dotkla prstem ucha a vykřikla bolestí. Pak se dotkla kolene a zas, dokonce i dotek tváře bolel. Doktor se na ni tak zamyšleně podíval a říká: "Vy jste přírodní blondýnka?" "Ech, jo, pročpak?" "Já si to hned myslel. Máte zlomený prst."


Proč byla blondýnka tak šťastná když složila puzzle za 6 měsíců?
Protože na obalu stálo 2-3 roky.


Proč blondýnky přebalují děti jen jednou týdně?
Protože na obalu plenek je napsáno do 10 kilo.

Selena Gomez-Naturally

24. prosince 2010 v 21:22 Písničky
How you choose to express yourself
It's all your own and I can tell
It comes naturally, it comes naturally

You follow what you feel inside
It's intuitive, you don't have to try
It comes naturally, mmmm it comes naturally

And it takes my breath away

You are the thunder and I am the lightning
And I love the way you know who you are
And to me it's exciting
When you know its meant to be
Everything comes naturally, it comes naturally
When you're with me, baby

Everything comes naturally, it comes naturally
Bay bay baby

You have a way of moving me
A force of nature, your energy
It comes naturally (You know it does)
It comes naturally
Mmmm yeah

And it takes my breath away (Everytime)
What you do, so naturally

You are the thunder and I am the lightning
And I love the way you know who you are
And to me it's exciting
When you know its meant to be
Everything comes naturally, it comes naturally
When you're with me, baby

Everything comes naturally, it comes naturally
Bay bay baby

When we collide, sparks fly
When you look in my eyes, it takes my breath away

You are the thunder and I am the lightning
And I love the way you know who you are
And to me it's exciting
When you know its meant to be
Everything comes naturally, it comes naturally
When you're with me, baby

Everything comes naturally, it comes naturally
Bay bay baby

Tak co jste dostali k Vánocům?

24. prosince 2010 v 19:25
Tak co jste dostali k Vánocům ( napište mi to do komentářů )? Já jsem dostala myš, hru svět, voňavku The babe, korálky, puzzle, hlavolami, asi dvě trička, mikinu, ponožky, budík, DVD škola kouzel, šampón balzám a sprchovej gel. A mámě sem dala šampon, balzam, regenerační gel na vlasy, knížku a těžítko ( jabko a hrušku).Takže mě to vyšlo levněj, no to asi proto že ještě nevydělávám, škoda, že ve škole nám neplatí, už se těším až pojedem k babičce a tetě, protože tam na mě čekají další dárky!!!

Koně

24. prosince 2010 v 19:16 Obrázky
    Hodně holek má rádo koně a tak sem se rozhodla, že jich sem pár dám.

Star wars:The coplete saqa

24. prosince 2010 v 16:28 PC hry

Kompilace dvou úspěšných LEGO Star Wars titulů, v jejímž rámci se těšte na humorné dobrodružství s celou řadou scének ze všech šesti SW filmů. Na základní hratelnosti se nic nezmění a opět tedy jde o kombinaci akce a lehkých puzzlíků se spoustou humoru a známými postavami, jež jsou zpracovány s pomocí LEGO kostek. Mezi novinky patří nové úrovně (např. nahánění Zam Wessella z Episode II), nové hratelné postavy (Watto, Zam Wessell, Boss Nass a další), vylepšený nástroj pro tvorbu a úpravu postav, Jedi síly, nový herní mód Challenge, přepracované úrovně Mos Espa Podrace a Gunship Cavalry umožňující volné použití dopravních prostředků a 10 bonusových Bounty Hunter misí.


Johny Depp

24. prosince 2010 v 16:25 Celebrity

Povolání: Herec
Věk: 47
Datum narození: 9. 06. 1963
Místo narození: Owensboro, Kentucky, USA
Znamení: Blíženci   
Výška: 175 cm

Životopis

Johnny Depp, jeho plné jméno je John Christopher Depp II. Má tři starší sourozence, sestru Christie Dembrowski, která pracuje jako jeho osobní manažerka, sestru Debbie a bratra Daniela Deppa, který se živí psaním scénářů. Má indiánské, německé a irské předky ( jeho prababička byla čistokrevná indiánka z kmenu Cherokee). Jeho máma Betty Sue pracovala jako číšnice a otec John musel jako inženýr cestovat za prací, takže rodina opustila Johnnyho rodné Kentucky a vydala se na cesty. Stěhovali se tak často, že si ani nevybavuje, kde všude bydlel. Rodiče měli navíc výbušný vztah. Před tím vším se snažil utéct, takže propadl drogám. Ve dvanácti dostal Johnny kytaru, aby svůj volný čas věnoval něčemu lepšímu, než byli drogy. Když mu bylo patnáct, rodiče se rozvedli.

Johnny Depp se školou skoncoval v 16 letech, a rozhodl věnovat hudební kariéře. Založil kapelu The Kids a vydal se s ní do Los Angeles. Jenže nakonec bylo všechno jinak: potkal svoji ženu Lori Allisonovou s níž se ve svých dvaceti letech oženil. Manželství sice vydrželo s bídou dva roky (rozvedli se v roce 1985), ale Lori filmová maskérka seznámila svého muže s Nicolasem Cagem. Ten jej vzal na schůzku se svým agentem a z Johnnyho se tak stal herec. Johnnyho první film byla "Noční můra v Elm Street/A Nightmare on Elm Street". Roli dostal díky náhodě - režisér filmu se zeptal své dcery, koho by do oné role obsadila a ta si vybrala Johnnyho. Co se týče Johnnyho kapely The Kids, tak jsou stále úspěšní a občas uspořádají koncert i dnes.

Další role, kterou nejprve nechtěl byla role Toma Hansona v seriálu "21 Jump Street". Z Johnnyho se díky postavě detektiva Hansona okamžitě stala hvězda. Další role následovaly velmi rychle. Filmy Střihoruký Edward, Co žere Gillberta Grapea, Ed Wood či Donnie Brasco jen potvrdily jeho talent a za tři z nich získal nominace na Zlatý Glóbus ("Střihoruký Edward/Edward Scissorhands", "Benny and Joon", "Ed Wood")

Během natáčení Střihorukého Edwarda poznal i svou lásku herečku Winonu Ryderovou. Zamiloval se tak, že si nechal na ruku vytetovat "Winona forever" (Winona navždy). Po třech letech, ale přišel rozchod, a tak i změna "Wino forever" (opilec navždy). Johnny chodil i s Kate Moss i když spíš střídavě. Ve 20 letech se oženil s filmovou maskérkou Lori Anne Allyson, ale o dva roky později se rozvedli. Také nějakou dobu žil s Jeniffer Grey.

Měl problémy s drogami, ale všechno vyvrcholilo tím, když se herec a jeho velký přítel River Phoenix v roce 1994 předávkoval heroinem přímo před Jonnyho klubem Viper´s Room v Los Angeles. To ho naprosto odradilo a rozhodl se přestat. O několik let později klub prodal.

V roce 1996 měl svůj režijní debut ("The Brave"), který natočil společně se svým bratrem Dannym. Tento film nejen režíroval, ale hrál i hlavní roli a podílel se na scénáři. Do vedlejších rolí obsadil např. Iggyho Poppa nebo Marlona Branda. V roce 1999 se stal spoluvlastníkem francouzské restaurace v Paříži "Man Ray".

Johnny Depp byl mnohokrát označen v různých anketách za nejpřitažlivějšího muže světa. Často předběhl Brada Pitta, George Clooneyho nebo Roberta Pattinsona. I když se pořadí neustále mění, tak Depp je jeden z mála který neklesá dolů a nestoupá nahoru ale drží se stále mezi prvními příčkami. K tomu že je jeden z nejúspěšnějších, přispěl nejen fakt že vypadá na svůj věk stále velmi dobře a je zároveň vynikajícím hercem, ale i to že je to rodinný typ a jeho partnerka Vanessa Paradis a jejich děti jsou pro něj vždy na prvním místě.

Johnny má dvě děti, dceru a syna. Dne 27. května 1999 se mu v 8:25 večer nedaleko Paříže narodila jeho a Vanessina dcera Lily-Rose Melody Depp. Jeho životní partnerka je francouzská herečka a zpěvačka Vanessa Paradisová. Vanessa Paradis je ve Francii velmi oblíbená, vydala mnoho desek za které doslata několik cen. Johnny s ní na několika albech spolupracoval - namaloval jí přední obal alba Divinidylle (2007) a ze stejného alba režíroval její videoklip k písni L´incendie, kde se také objevil. Z jejího dalšího alba Il y a (2009) režíroval klip k písni Il y a, a opět v něm vystupoval a nejen on, ale dokonce se tam ukázaly i jejich dvě děti. Podílel se i na jejích starších deskách. S Johnnym Deppem žije Vanessa od roku 1998 a jsou pokládáni za nejzamilovanější pár Hollywoodu. Johnny s Vanessou neměli nikdy svatbu - prohlásili že to považují za zbytečné, že papír na lásku nepotřebují.

Každoroční spekulace o jejich svatbě vyvracejí a podle jejich přátel jsou stále zamilovaní jako první den. S Vanessou žije Johnny ve Francii, i když mají i domy v Los Angeles, v Londýně, v Paříži, spoluvlastní restauraci v Paříži a vlastní ostrov v Karibiku, kam jezdí s dětmi na dovolenou. Když byly jejich dcerce Lily-Rose 3 roky, tak se jejich rodina rozrostla o dalšího člena. Dne 9. dubna 2002 se jim v 1:30 v noci narodil syn, který se jmenuje po svém otci, tedy John Christopher Depp III, ale říkají mu Jack. Obě jména svých dětí si nechal Johnny vytetovat na tělo, nápis : "Lily-Rose" má vytetovaný na hrudi u srdce a: "Jack" má na levé ruce pod letícím vrabčákem (vzpomínka na Piráty z Karibiku).

Zatímco ostatní hollywoodské hvězdy prodávají fotografie svých dětí za miliony dolarů, Johnny a Vanessa se k podobným praktikám nikdy nesnížili. Děti se snaží před novináři chránit a Johnny Depp se nechal slyšet, že jestli někdy nachytá nějakého paparazziho jak fotí jeho děti, tak bude paparazzi velice litovat - koneckonců v minulosti byl Depp za napadení dotěrného paparazziho několikrát zatčen. Soukromí svých dětí si pár velmi střeží.

19. listopadu 1999 Johnny Depp přijal svou hvězdu na slavném Hollywoodském chodníku slávy.

V roce 2001 se Depp objevil ve snímku Z pekla v němž si zahrál policejního komisaře Freda Abberlina, odhalujícího podivné souvislosti v příběhu Jacka rozparovače. Ve stejném roce předvedl výborný výkon ve filmu Kokain (2001), kde hrál drogového pašeráka George Juunga. S režisérem Timem Burtonem spolupracoval kromě filmů Střihoruký Edward a Ed Wood také v roce 2005 když se objevil v jeho diváckém hitu Karlík a továrna na čokoládu nebo když propůjčil svůj hlas postavě Viktora v animovaném horrorovém příběhu Mrtvá nevěsta Tima Burtona.

Johnny Depp získal nominaci na Oscara, Zlatý globus, cenu Screen Actor's Guild a nominaci na televizní cenu BAFTA za roli J. M. Barrieho ve filmu režiséra Marca Fostera Hledání Země nezemě (2004), kde hrál s Kate Winslet a Freddie Highmorem. Depp také získal nominaci na Oscara, BAFTA a Screen Actor's Guild za roli kapitána Jacka Sparrowa v akčním dobrodružství Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003). Roku 2006 se opět objevil v roli Jacka Sparrowa ve snímku Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže V roce 2007 se objevil v posledním díle Pirátů z Karibiku - Piráti z Karibiku: Na konci světa.

Další jeho snímkem je Libertine (2004) od Laurence Dunmorea, kde si zahrál básníka ze 17. století se slabostí pro ženy. Jeho hereckými partnery mu jsou John Malkovich a Samantha Morton. Z dalších jeho filmů jmenujme např.Tajemné okno Davida Koeppa nebo Tenkrát v Mexiku od Roberta Rodrigueze. V roce 2005 si zahrál excentrického majitele čokoládovny Willyho Wonku, ve filmu Tima Burtona, Karlík a továrna na čokoládu. Velmi úspěšný byl i Johnnyho další film, muzikálový horor:Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street, za ketrý byl nominován na Oscara a získal Zlatý Globus. Film režíroval opět Tim Burton, a co se týče spolupráce Tima a Johnnyho, tak kromě toho, že je pojí dlouholeté přátelství, spolu natočili už šest filmů a točí další. Johnnyho další filmy jsou Veřejní nepřátelé (2009), kde si zahrál gangstera Johna Dillingera, Alenka v říši divů (2010), kde měl malou roličku Kloboučníka - opět režie Tima Burtona a film Imaginarium of Dr. Parnassus, kde nahradil zesnulého herce Heatha Ledgera.
Johnnyho další film kde si zahrál hlavní roli je Rumový deník (2009). Johnny Depp v mnoha rozhovorech prohlásil, že by si přál v 50 letech s natáčením skončit a věnovat se rodině. V roce 2009 ho časopis People vyhlásil Nejpřitažlivějším žijícím mužem planety. Tento titul získal už podruhé, poprvé to bylo v roce 2003.

V roce 2010 Johnny už poněkolikáté získal cenu People's Choice Awards. I když zvítězila Twilight sága: Nový měsíc, tak největší potlesk v losangelské aréně Nokia Theatre během předávání cen slyšel právě Johnny. Za uplynulých deset let od diváků dostal vůbec nejvíc hlasů, a stal se tak nejoblíbenějším hercem desetiletí. Při předávání Johnny Depp poděkoval divákům a podotkl, že jsou "jediným důvodem, proč tu kdokoliv z nás dnes stojí na pódiu".

Po Burtonově Alence v říši divů 3D, která se stala podle očekávání kasovním trhákem, Depp natáčí další film kde hraje hlavní roli spolu s Angelinou Jolie - Turista (The Tourist). Film se natáčel v Benátkách. Po Turistovi se Johnny Depp vrací v hlavní roli velkolepého filmu Piráti z Karibiku jako Jack Sparrow. Je to už čtvrté pokračování ságy. Kromě Pirátů Depp pracuje na animovaném filmu Rango. Seznámíme se tam s hlavním hrdinou Rangem, což je malá oranžová rybička na natahování. Režie se ujal Gore Verbinski (Piráti z Karibiku) a produkce sám Johnny Depp.

Zajímavosti:
- Má na těle spoustu tetování: jména svých dětí a matky, letícího vrabčáka, hlavu indiána, lebku s nápisem "Smrt je jistá", převrácený trojůhelník, ozdobný nápis "Since Exile Channing", symbol "The Brave" ze stejnojmeného filmu, malou trojku, tři malá srdíčka (=Vanessa, Lily-Rose, Jack), tři malé trojúhelníky, malý otazník a další.

- Je kmotrem prvorozeného syna herečky Heleny Bonham Carter a režiséra Tima Burtona - Billyho Raye Burtona (nar.2003).

- Mezi jeho blízké přátele patří kromě Burtona a Iggyho Popa také kytarista skupiny Rolling Stones - Keith Richard. Když se Johnny dozvěděl, že bude hrát Jacka Sparrowa v Pirátech z Karibiku, tak postavu svým způsobem stvořil podle něj.

- V roce 2004 si Johnny Depp koupil ostrov na Bahamách o rozloze 18 hektarů za 3,6 milionů dollarů. Jezdí tam na dovolenou se svou rodinou na jachtě Vajoliroja, kterou pojmenoval podle začátečních písmen členů své rodiny, žena VAnessa, JOhnny a děti LIly-ROse a JAck.

- Johnny Depp byl třikrát nominovaný na Oscara a osmkrát na Zlatý Globus. Toho získal za svůj výkon ve filmu Tima Burtona - Sweeney Todd (2007).

- Deppův nevlastní otec (otec jeho 2 sourozenců Daniela a Debbie) byl několikrát vězněn za krádeže ve Statesvillu ve státě Illinois, a to ve stejné věznici, ve které Johnny Depp natáčel jako John Dillinger film Veřejní nepřátelé. Zemřel v roce 2000.


Rodina:
Matka: Betty-Sue (Palmer) Depp
Otec: John Depp (rozvedení)
Nevlastní otec: Robert Palmer (zemřel r.2000)
Bratr: Daniel Depp
Sestry: Christie Dembrowski a Debbie
Partnerka: Vanessa Paradis
Dcera: Lily-Rose Melody Depp (*27.5.1999)
Syn: Jack (John Christopher) Depp (*9.4.2002)


Ocenění:

1990:
ShoWest Award

1996:
London Critics Circle Film Awards (Ed Wood a Don Juan de Marco)

1998:
Golden Aries (Russian Guild of Film Critics) (Strach a hnus v Las Vegas)

1999:
Hollywood Walk of Fame (=Hvězda na Hollywoodském chodníku slávy)
César Awards, France

2000:
Blockbuster Entertainment Awards (Sleepy Hollow)

2003:
Nejpřitažlivější muž planety, časopis People

2004:
Screen Actors Guild Awards
MTV Movie Awards (Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly)
MTV Movie Award Mexico (Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly)
IFTA Award (Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly)
Teen Choice Awards (Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly)

2005:
People's Choice Awards (Hledání Země Nezemě)

2006:
Teen Choice Awards (Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže)
People's Choice Awards (Karlík a Továrna na čokoládu)

2007:
MTV Movie Awards (Nejlepší herecký výkon)
People's Choice Awards: Favorite Male Action Star
Favorite Male Movie Star
Favorite On Screen Couple
(Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže)
Teen Choice Awards (Piráti z Karibiku: Na konci světa)
Golden Globe (Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street)

2008:
People's Choice Awards (Piráti z Karibiku: Na konci světa)
Kid's Choice Award (Piráti z Karibiku: Na konci světa)
MTV Movie Awards (Piráti z Karibiku: Na konci světa)
MTV Movie Awards (Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street)
National Movie Awards (UK)
(Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street)

2009:
Nejpřitažlivější muž planety, magazín People (zvolen po 2., poprvé v roce 2003)
Spike TV Scream Awards 2009

2010:
People's Choice Awards - Actor of Decade (Films 2000-2009) - Herec desetiletíUpíří ségry-Osudová proměna

24. prosince 2010 v 10:34 Knihy

Poloupírská dvojčata mají starosti. daka si přeje být plnohodnotným upírem a Sylvania naopak člověkem. Kolikrát si už kvůli tomu vjeli do vlasů...Ale ouha! Daka najednou dostane strašnou chuť na česnekovou polévku. Sylvania naopak neustále dorůstají špičáky. Obě dostanou velký strach! Stojí za jejich zvláštní proměnou záhadné přání Alim Bin Schickem? Jak se s tím obě vypořádají?


Už jsou Vánoce!!!

24. prosince 2010 v 9:55

Dneska jsou Vánoce konečně, sice jsem se na ně moc netěšila, ale dneska je všechno jinak! Moc se těšim! Tak šťastný a veselý, hodně dárků a vánoční pohody!

Angelina Jolie

23. prosince 2010 v 22:16 Celebrity

Povolání: Herečka
Věk: 35
Datum narození: 4. 06. 1975
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA
Znamení: Blíženci   

Životopis

Angelina, celým jménem Angelina Jolie Voight, se narodila herečce Marcheline Bertrand a herci Jonu Voightori. Do kontaktu s herectvím se dostala, již ve věku pěti let a to po boku svého otce v komedii režiséra Hal Ashbyho "Looking to Get Out". V jedenácti letech začala studovat herectví v divadelním institutu Lee Strasberga. Od šestnácti let začala pracovat jako profesionální modelka v Londýně, New Yorku a Los Angeles. Objevila se v hudebních klipech od skupin Meatloaf, Lemonheads, Lenny Kravitz a Rolling Stonns. Angelina má bratra Jamese Havena Voighta, který režíroval pět filmů s ní.

Mimo Lee Strasberg Theatre Institute v New Yorku studovala na New York University, kde si také poprvé zahrála v divadelní produkci. Po absolvování školy začala pracovat ve skupině UCLA School of Cinema. Zde také natočila svůj první studentský film pod režisérským dohledem svého bratra Jamese Haven Voighta.

Jako herecký nováček se brzy objevila v malé filmové roli "Cyborg 2" (1993), film o kříženci člověka s robotem nebyl příliš úspěšný. O dva roky později získala první hlavní roli počítačového hackera v thrilleru "Nebezpečná síť "Hackers, kde poprvé poznala chuť uznání. Ve filmu se seznámila se svým prvním manželem britským hercem Johny Lee Millerem. Vzali se krátce po natáčení. Na svatbu si Angelina vzala místo tradičních bílých šatů černé kožené kalhoty a bílou košili, na kterou napsala svou vlastní krví jméno svého nastávajícího. Tento vztah jim však nevydržel ani rok.

Po účinkování v několika průměrných filmech, jako komedie "Love in all there is"(1996) a krimi thriller Ruce od krve "Playing God" (1997), kde si zahrála po boku Davida Duchovnyho. Za roli Cornelie Wallaceové v televizním dramatu "George Wallace" získala Zlatý Glóbus za nejlepší ženský herecký výkon a nominaci na Emmy. Snímek, který ji vynesl do světa hvězd se jmenoval "Gia", autobiografické televizní ztvárnění kontroverzního života modelky Gii Carangiové. Za tento film získala druhý Zlatý Glóbus a nominaci na Emmy. Brzy po těchto úspěších se objevila v několika televizních talk show a objevila se na mnoha obálkách velkých časopisů.

Díky těmto úspěchům dostává velké množství nabídek významných rolí, nakonec se objevila po boku Gillian Anderson, Ellen Burstyn a Seana Conneryho v romantickém dramatu Podoby láska "Playing By Heart" (1998). Následující rok se stala součástí dalšího kvalitně obsazovaného komedii Mikeho Newellse Bláznivá runway "Pushing Tin", zde si zahrála po boku Johna Cusacka a Billyho Boba Thorntona. Ačkoliv film neměl zápornou kritiku, nedokázal finančně úspět. Ve stejný rok si zahrála po boku Denzela Washingtona v thrilleru Sběratel kostí "The Bone Collector". Její druhý manžel Billy Bob Thorton je herec a jejich manželství trvalo od 05.08.2000 - 2002.

Dalším velmi významným úspěchem byla role Lisy ve filmu Narušení "Girl, Interrupted" (1999). Zde hraje bezcitnou pacientku psychiatrické léčebny spolu s Winona Ryder. Za tuto roli získala cenu Akademie a Zlatý Glóbus pro nejlepší herečku ve vedlejší roli. Poté se opět vdala, tentokráte za 45 letého herce Billyho Boba Thortona.

V roce 2000 se objevila v kriminálním příběhu se silnými auty 60 sekund, kde si zahrála po boku Nicolase Cageho. Rok 2001 byl pro Angelinu opravdu úspěšný, nejprve se objevila v thrilleru Sedmý hřích "Original Sin", v němž si zahrála po boku Antonia Banderase. Následně pěkně tvarovaná ve filmovém ztvárnění veleúspěšné počítačové hry Tomb Raider, v hlavní roli Lary Croft stejnojmenném filmu"Lara Croft: Tomb Raider". Podle některých zdrojů se její manželství s Billy Bobem Thortonem v roce 2002 rozpadlo.

Zajímavostí je, že její příjmení Jolie je ve skutečnosti její druhé křestní jméno které jí matka dala a ve francouzštině znamená "krásná". Její skutečné příjmení po otci Voight si nechala v mládí odstranit, takže se jmenuje jen Angelina Jolie. Dlouho byla Angelina známá jako dcera slavného otce, ale nedlouho poté se to obrátilo a už je Jon Vioght známý jako otec slavné dcery. Když Angelina Jolie začínala s herectvím, tak při ní i jejím bratrovi Jamesovi otec stál a oba je podporoval. Se svým otcem neměla Angelina dlouho dobrý vztah, v roce 2001 ji označil za vyšinutou a že má vážné psychycké problémy. Od té doby se s ním nestýkala a nechala si svoje jméno změnit. Až po smrti své matky Marcheline Bertrand, řekla, že by si přála s otcem opět upevnit jejich bouřlivý vztah.

Angelina byla za roky 2008 a 2009 dvakrát nominovaná na Zlatý Globus, za filmy Síla srdce a Výměna. Za film Výměna byla mimo jiné nominovaná Oscara, Screen Actors Guild Award a BAFTA Award.

Angelina Jolie je také známá tím, že se velmi důkladně věnuje charitě a snaží se pomáhat všem z rozvojových států kde jsou války, nemoci a hladomor. Z jednoho z nejchudších států světa Etiopie dokonce v roce 2005 adoptovala černošskou holčičku Zaharu, čímž jí zachránila život. Stejně tak zachránila adopcí chlapce Maddoxe, kterého adoptovala z Kambodži. Angelina Jolie navštěvuje uprchlické tábory po celém světě, uprchlický táborům a dalším charitativním akcím věnovala děsítky milionů dollarů. Pravidelně se zúčastnuje Světového dne uprchlíků.

V roce 2006 Jolie oznámila založení nadace Jolie/Pitt Foundation, která navázala na dary Global Action for Children. V roce 2003 byla prvním držitelem nově vytvořené ceny Citizen of the World Award, v roce 2005 byla oceněna Humanitární cenou Global Award od UNA-USA. Kambodžský král jí za její zásluhy udělil kambodžské občanství. V roce 2006 Angelina spoluzaložila charitativní organizaci Education Partnership For Children of Conflict (EPCC), ve snaze nashromáždit peníze na vzdělávání dětských obětí válek, konfliktů a přírodních katastrof. Roku 2007 se stala členkou Council on Foreign Relations a získala Cenu svobody. Dne 27. srpna 2001 v sídle UNHCR v Ženevě byla Angelina Jolie jmenovaná velvyslancem dobré vůle UNHCR.

Angelina Jolie žije od natáčení filmu Pan a paní Smithovi s hercem Bradem Pittem, se kterým má šest dětí. Angelina si zakládá na tom, aby se každé její dítě narodilo na jiném místě světa. V roce 2002 adoptovala sedmiměsíčního chlapce Maddoxe Chivana. Narodil se 5. srpna 2001 v Kambodži jako Rath Vibol. Původně žil v místním sirotčinci v Battambang. V roce 2005 Angelina adoptovala další dítě, šetiměsíční černošskou dívku Zaharu Marley. Ta se narodila 8. ledna 2005 v Etiopii, jmenovala se původně Yemsrach, později byla v sirotčinci přejmenovaná na Tena Adam. Krátce poté, co se Angelina se Zaharou vrátily do Spojených států, byla Zahara hospitalizována pro dehydrataci a podvýživu. V roce 2006 Maddoxe i Zaharu adoptoval Brad Pitt a jejich příjmení se změnilo na Jolie-Pitt. V březnu roku 2007 Angelina s Bradem adoptovali třetí dítě, chlapce Paxe Thiena, který se narodil 29. listopadu 2003 ve Vietnamu. Jolie přijala chlapce ze sirotčince Tam Binh v Ho Chi Minh City a řekla že ho pojmenovala Pax, protože si to přála její matka. Kromě těchto třech adoptovaných dětí mají tři vlastní. Dcera Shiloh Nouvel, se narodila 27. května 2006 v africké Namibii. Její první fotky po narození prodala Angelina s Bradem magazínu Hello! za 3,5 milionu amerických dollarů. Peníze šly na charitu. Dne 12. července 2007 Angelina porodila císařským řezem v Nice ve Francii dvojčata, dívku Vivienne Marcheline a chlapce Knoxe Leona. První snímky Knoxe a Vivienne byly prodány People a Hello! za 14 milionů dolarů, což je zatím nejvíce v historii, kolik nějaký časopis dal za první fotky dětí celebrit. Rodina je pro Angelinu vždy na prvním místě. Svoji nejmladší dceru Vivienne Marcheline pojmenovala po své matce, herečce Marcheline Bertrand, která podlehla rakovině ještě před narozením dvojčat, takže Vivienne a Knoxe nikdy nespatřila.

V roce 2009 Angelina spolu s Bradem Pittem navrhli svou vlastní kolekci šperků. Kolekce klenotů nazvaná The Protector (Ochránce), určená pro londýnskou šperkařskou dílnu Asprey, je škálou zlatých šperků a stříbrných doplňků ve formě hadů. Ti jsou považováni za symbol ochrany a Jolie je obdivuje a považuje za talisman. Veškerý výtěžek z prodeje šperků dostane charitativní organizace Education Partnership For Children of Conflict (EPCC), kterou Jolie spoluzaložila v roce 2006 ve snaze nashromáždit peníze na vzdělávání dětských obětí válek, konfliktů a přírodních katastrof. Ceny navržených klenotů začínají na 525 dolarech (téměř 9000 korun) za stříbrnou lžíci s rukojetí ve tvaru hada. Kolekce zahrnuje také přívěsky, náramky, prsteny a misku na vejce.


Děti:
- Maddox Chivan Jolie-Pitt (adoptovaný) (*2001, Kambodža)
- Zahara Marley Jolie-Pitt (adoptovaná) (*2005, Etiopie)
- Pax Thien Jolie-Pitt (adoptovaný) (*2003, Vietnam)
- Shiloh Nouvel Jolie-Pitt (biologická) (*2006, Namibie)
- Knox Leon Jolie-Pitt (biologický) dvojče Vivienne (*2008, Francie)
- Vivienne Marcheline Jolie-Pitt (biologická) dvojče Knox (*2008, Francie)

Tetování:
- Velký černý kříž s proslovem na tříslech
- Čínský drak na levé paži a nad ním jméno Billy Bob (dříve)
- Runa na jejím levém předloktí
- Dva domorodé obrazce na pozadí
- Japonský symbol "smrti" na rameni
- Na břiše nápis: "Quod me nutrit, me destruit" který znamená "Co mě živí, to mě zničí" a hned vedle černý kříž
- A prayer for the wild at heart kept in cages (Modlitba za všechna srdce držená v klecích)
- malé "h" za zápěstím
- Na pravé paži hlava draka
- Na krku nápis "know your rights"
- Na levém rameni souřadnice míst narození všech svých dětí
- Na levé ruce symbol (několikrát přepsaný)
- Velký tygr na zádech
- Na levé lopatce motlidbu za Maddoxe
- číslice 13 (XIII) na pravé ruce u loktuEma Watson

23. prosince 2010 v 22:10 Celebrity

Povolání: Herečka, modelka
Věk: 20
Datum narození: 15. 04. 1990Místo narození: Paříž, Francie
Znamení: Beran   
Výška: 168 cm

Životopis

Emma Charlotte Duerre se narodila rodičům Jacqueline a Chrisovi (oba právníci) v Paříži 15. dubna 1990. Když jí bylo pět let, rodiče se rozvedli a Emma se i se svým mladším bratrem Alexem (nar. 1993) přestěhovala do Oxfordshire, kde žijí s jejich matkou. Emma má tři nevlastní sourozence - od rozvodu dodnes žije Emmin otec s ženou, se kterou má tři děti - dvojčata dcery Ninu a Lucy (nar. 17.9.2004) a syna Tobyho (nar.2003). Jelikož Emma do pěti let vyrůstala ve Francii, tak kromě angličtiny mluví plynně francouzsky.

V 7 letech Emma vyhrála svou první cenu ve školní recitační soutěži. Bylo jí právě 9 let, když muž z castingové agentury cestoval po všemožných školách v Anglii a hledal talentované děti pro konkurs do prvního filmu o Harrym, Ronovi a Hemioně. Emma si vzpomíná, že do toho šla (na konkurs) kvůli svým kamarádům a také proto, že si myslela, že by to mohla být zábava... Poté, co producent vybral herce do dvojice Rona a Harryho, byla Emma zavolána do kanceláře produkce spolu s Rupertem Grintem, kde jim oboum bylo sděleno, že vyhráli role Hermiony a Rona.

V deseti letech tedy Emma začala točit svůj první film v roli Hermiony Grangerové ve filmu Harry Potter a Kámen mudrců - první část série filmů o Harrym Potterovi. Celá série byla natočena podle velmi populárních knih J.K.Rowlingové. Rowlingová dosud Emmu nepoznala, zatím si jen povídali po telefonu. I tak ale zjistila, že se Emma skvěle hodí ke ztvárnění její postavy Hermiony Grangerové...

V den, kdy do kin vešel Harry Potter a Kámen mudrců bylo zlomeno již mnoho rekordů a Emmino vystupování ve filmu mělo ohlas po celém světě.

Dodnes Emma pracuje na sérii o Harry Potterovi a nyní ve věku 18 let má velký úspěch s filmy : Harry Potter a Tajemná komnata, Harry Potter a Vězeň z Azkabanu, Harry Potter a Ohnivý Pohár, Harry Potter a Fénixův řád. V těchto dnech se již natáčí 6. díl série o Harrym Potterovi a to Harry Potter a princ dvojí krve. Emma Watson již také podepsala smlouvu s Warner brothers na roli Hermiony v poslední části "potterovské" série - Harry Potter a Relikvie smrti.

V roce 2007 také Emma ztvárnila roli Pauline Fossil v televizní adaptaci románu Heidi Thomas Ballet Shoes.

Ve svém volném čase Emma sportuje (hraje pozemní hokej, házenou...). Zajímá se o umění (chlubí se tím, že má ve filmovém ateliéru tu nejbarevnější a nejlépe zkrášlenou skříňku na oblečení). Mezi její oblíbené aktivity také patří cestování, tanec (street jazz, hip hop, salsa a také klasické tance, které si mohla vyzkoušet i před kamerou u příležitosti plesu v Harry Potter a Ohnivý pohár) a zpěv. Miluje navštěvování přátel. Ráda se baví jako normální teenager, což je také jeden z důvodů, proč Emma tolik působí na lidi po celém světě.

Kuřecí nudličky z orientu se zeleninou

23. prosince 2010 v 20:41 Vaření

Ingredience

 • 400g kuřecího masa (prsa nebo stehenní řízky) nakrájené na nudličky
 • jedno balení zmrazené zeleninové směsi (doporučujeme např. výrobky řady Wok od firmy Findus)
 • kousek čerstvého zázvoru (může být i mletý sušený)
 • kari koření (asi 1 lžička)
 • sojová omáčka (asi 2 lžíce)
 • sůl
 • olej na smažení

Příprava

Maso promícháme s kari kořením. Na rozehřátém oleji krátce orestujeme čerstvý zázvor a poté přidáváme maso a zeleninu a za stálého míchání zprudka opékáme asi 6 - 8 minut, aby nebylo maso vysušené. Na závěr přídáme sójovou omáčku a dle chuti dosolíme.
Místo mražené zeleniny můžeme pochopitelně použít i čerstvou. Např. jarní cibulky, hrášek, papriku, pórek, ...
Vhodnou přílohou je rýže, kterou můžeme táke vařit s trochou kari koření, které dodá rýži žlutou barvu a příjemnou pikantní chuť i vůni.

Soutěž o nejhezčí blog

23. prosince 2010 v 20:34 Soutěže
Tačí jen když do komentářů napíšeš svojí předzívku a adresu tvého blogu. Uděluji
3 místa, ale napíšu celé pořadí, tak se přihlaš a vyhraj.

1. Malá soutěž

23. prosince 2010 v 20:32 Soutěže
Stačí když správně zodpovíš všechny otázky. A můžeš vyhrát
diplom, ale rychle soutěží se jan do 31.12.2010 a rozdává se
jen 10 diplomů, tak rychle!!!♥!!!


1.) Kdo byl 1. český prezident?
2.) Jaká je tvoje předzívka?
3.) Jaký je tvůj e-mail?

10 vět, které nikdy neřekne tvoje holka

23. prosince 2010 v 20:25 Pro kluky
Abyste neřekli, že tahleta stránka je jen pro holky, tak tady je něco pro kluky.


1.) Cooo? Už spolu chodíme šest měsíců?tak na to jsem úplně zapomněla...
2.) Tvoje bejvalka je fakt kočka.
3.) Nakupovat? Už zase? To jsme přece dělali už před rokem.
4.) Charakter? Co to je?
5.) Můžeme se dneska vykašlat na předehru?
6.) Vyprdneme se dneska na kino. Radši si dáme nějakou gamesku na počítači!
7.) Nebudu se kvůli nějaký párty extra převlíkat!
8.) Je mi úplně fuk, jakej mám mobil, hlavně, že funguje!
9.) Spoďáry se dají oblíkat i dvakrát po sobě.
10.) pojď, teď ti pěkně vysvětlím, co je to ten ofsajd!  

9 vět , které nikdy neřekne tvůj kluk

23. prosince 2010 v 20:07 Pro holky
1.) Musí se megan Fox furt tak sexy oblíkat?
2.) nemám v těhle džínách velej zadek?
3.) Mám umýt nádobí?
4.) Když jsem poprvý viděl Nový měsíc, tak jsem celej den brečel.
5.) Super vlasy byla jsi u kadeřníka?
6.) Můžeš mi zavolat později, zrovna se koukám na Hannah Montanu
7.) Kde to jsme? Zeptám se na cestu ...
8.) Můžeš mi objednat salát a neperlivou vodu?
9.) Holkám se vždycky nejdřív koukám na ruce.

No ikdyž s tou 6) , znám jednoho kluka , co má strašně rád Hannah Montanah a na ten seriál se taky dívá.


Demi Lovato

23. prosince 2010 v 19:49 Celebrity

Povolání: Zpěvačka, herečka, kytarystka, pianistka, skladatelka písní
Věk: 18
Datum narození: 20. 08. 1992
Místo narození: Dallas, Texas, USA
Znamení: Lev   
Výška: 165 cm

Životopis

Demi Lovato se narodila 20.8. 1992 v Dallasu. Její skutečné jméno je Demetria Devonne Lovato.

Má dvě sestry, Dallas a Madison. Tato americká herečka se poprvé objevila v televizi v seriálu "Barney a Friends" kde si zahrálu postavu Angely. Zde e také seznámila se svou nejlepší kamarádkou Selenou Gomez.

Je také dobrá pianistka, kytaristka a skladatelka. Další seriál ve kterém účinkovala v roce 2006 je seriál Prison Break. Tady si zahrála 14ti letou Danielle. Pak následoval seriál As The Bell Rings a Just Jordan. Nejvíce jí asi proslavil film Camp Rock, kde si zahrála hlavní postavu Mitchie Torres se skupinou Jonas Brothers. Tento film od legendárního Walta Disneye sklidil v Americe takový úspěch jako HSM nebo Hannah Montana.Hrála také princeznu Rosalindu (Rosie) ve filmu Princess protection program, společně se svou nejlepší kamarádkou Selenou Gomez

23. září vyšlo její první album Don´t Forget na kterém se podíleli i Jonas Brothers. První pilotní singl má název Get Back.

Řekni, kdo tě zabil

23. prosince 2010 v 19:32 Filmy a seriály
Když je Ned malý kluk, zjistí, že má schopnost přivádět mrtvé zpět k životu pouhým dotykem. Ovšem na pouhou minutu, protože po uplynutí oněch šedesáti sekund musí jiný živý zemřít a zaujmout tak místo oživeného. Naštěstí může Ned život i vzít a to druhým dotekem. Dá se dohromady se soukromým detektivem, oživuje oběti zločinů a ptá se jich, kdo je zabil. Pak si rozdělí odměnu za zatčení. Ano, šlo to krásně, než se jednou z mrtvých stala Nedova dávná láska, dívka jménem Chuck, a Ned se rozhodl, že ji nemůže nechat zemřít. To ovšem znamená, že se jí nikdy nesmí dotknout...   

Obrázky Ženatý se závazky

23. prosince 2010 v 19:29 Obrázky
      
Ženatý se závazky

23. prosince 2010 v 19:25 Filmy a seriály
Ženatý se závazky (Married... with Children) je americká televizní situační komedie (sitcom). 261 epizod (zahrnuty jsou úplně všechny odvysílané díly) rozdělených do 11 sérií byly postupně vysílány od 5. dubna 1987 do 9. června 1997 na televizní stanici FOX (americká televizní síť - majitelem je Rupert Murdoch, australský mediální magnát). 17. dubna 1997 bylo rozhodnuto FOXem, že seriál skončí. FOX už nechtěl dál vydávat 1,5 miliónu dolarů za jednu epizodu ve 12 sérii. Repríza seriálu je ale stále vysílána ve více jak 60 zemích světa včetně té naší a stále se těší ohromné oblibě. Pilotní epizoda byla vysílána 5. dubna 1987 v 8 hodin večer a byla ještě tu samou noc 3x reprízována. FOX vznikl jako konkurence proti tehdejším třem klasickým TV sítím NBC, ABC a CBS (to jsou ty originální americké názvy :). FOX se od těchto sítí chtěl výrazně lišit a právě Ženatý se závazky byl prvních pár let jejich vlajkovou lodí.

Seriál je o bláznivé (a sem tam trochu přihlouplé :) rodince Bundových. Bydlí v Chicagu Illinois v jejich domečku a navzájem se nemají moc rádi. Celý seriál je parodií na harmonicky žijící rodiny v ostatních sitcomech (Plný dům, Krok za krokem, Cosby show a další) - pracovní název seriálu je totiž - "Not the Cosbys" - Žádní Cosbyové :). Hlavním tématem celého sitcomu je sex, závist, "jak přijít co nejrychleji k penězům", prohry a (ne)úspěchy hlavních hrdinů. Producenti do malých rolí seriálu obsadili plno Playboy Playmates a ostatních krásných žen, aby tam bylo taky něco pěkného :). Díky těmto "sličným děvám" seriál nikdy nevyhrál cenu EMMY.

V roce 1989 se jistá Terry Rakoltová z Detroitu rozhodla bojovat proti vysílání MwC, protože údajně ohrožuje rodinnou pohodu a morálku průměrných amerických rodin. Napsala dopis všem sponzorům MwC a zúčastnila se několika talkshow na podporu zákazu seriálu. Díky tomu Ženatý se závazky o několik sponzorů přišel, ale na druhou stranu zapůsobila zvědavost u lidí, kteří seriál ještě neznali a sledovanost se značně zvýšila. Od té doby producenti MwC posílají Rakoltové každé Vánoce košík s ovocem :).

Jedna z epizod "Uvidíme se u soudu" (308) byla americkými cenzory shledána nevhodnou a proto nebyla v USA nikdy vysílána. U nás v České Republice a i v jiných zemích světa se však tento díl normálně vysílá.

Autoři seriálu jsou Ron Leavitt a Michael G. Moye. Dříve psali texty pro skupinu "The Jeffersons", která je mimochodem v jednom dílu Ženatého silně parodována :). Autoři chtěli původně do role Ala obsadit Sama Kinisona a jako Peggy "Roseanne" (viz Jak měla vypadat rodinka Bundových), ale nakonec se rozhodli pro Eda O'Neilla a Katey Sagal. Dovedete si představit Roseanne jako Peggy? Já tedy ne :). Sama Kinisona jste mohli vidět v roli anděla strážného v epizodě "It's A Bundyful Life (2.díl)" (413). V naší republice byly tyto dva díly spojeny v jeden vánoční speciál. Všichni rozhodně nepředpokládali takový obrovský úspěch, se kterým se Ženatý se závazky setkal. V desáté a jedenácté sérii to byl vůbec nejdéle vysílaný sitcom v americké televizi. Postupně se také zvyšoval počet dílů v sériích - od 13 epizod v první až po 26 v předposlední sérii. Producentem seriálu byla Columbia TriStar a natáčelo se v Sony Pictures Studios v Culver City, městečku asi 16 kilometrů jihozápadně vzdáleného od středu Los Angeles.Po zrušení natáčení v červnu (1997) měli hlavní představitelé problém najít si novou hlavní roli v nějakém dobrém filmu či seriálu. Diváci si je totiž stále spojovali s postavami ze seriálu Ženatý se závazky. Vyjímkou byla pouze Christina Applegate, která téměř ihned po skončení MwC slavila velké úspěchy s jejím seriálem Jesse (vysílal se v letech 1998-2000) a hraní v nových filmech jí nečiní žádné problémy. Po roce 1999 se začal objevovat ve filmech i představitel Ala - Ed O'Neill (Sběratel kostí, 10th Kingdom..).

Ron Leavitt se podílel na vytvoření nového seriálu "Unhappily Ever After", který je Ženatému se závazky opravdu HODNĚ podobný. První epizoda byla vysílána 11. ledna 1995 na stanici WBN (Warner Bros Network). Většina režisérů a scénáristů přešla právě k tomuto seriálu. Taktéž někteří herci z MwC zde měli epizodní role. Na konci poslední epizody první série postava "Pan Floppy" popírá obvinění fiktivního diváka, že by "Unhappily Ever After" byl kopií Ženatého se závazky! :)

Zajímavosti

Fontána na začátku úvodní znělky je Buckinghamská fontána v Chicagském Grant Parku. Je to obří kopie Latonské fontány, která se nachází ve Versailles (Francie). Fontánu darovala v roce 1927 Kate Buckinghamová jako projev úcty svému bratru Clarencovi. Voda z ní vystřikuje až do výšky 90 metrů. Je v provozu od 1. května až do 1. října každoročně a od 21 do 23 hodin je osvětlována barevnými světly.

Úvodní píseň "Love and Marriage" zpívá Frank Sinatra, hudbu a slova složili Sammy Cahn a Jimmy van Heusen. Sinatra ji nahrál a nazpíval 15. srpna 1955.

V Německu byl natočen v roce 1992-93 remake Ženatého se závazky nazvaný "Hilfe, meine Familie spinnt". Nenabyl takové popularity jako jeho "originál" a byl brzy zrušen. A jak znám německé seriály, tak se ani moc nedivím :).

Další remake se natáčí v Brazílii a jmenuje se A Guerra dos Pintos (Válka Pintů).

Ženatý se závazky byl parodován například ve skvělém animovaneném seriálu Simpsonovi, který vysílá ČT1 v podvečer, a to hned 2x. První parodie je z epizody "Marge in Chains" (1993) a druh pochází z epizody nazvané "Deep Space Homer" (1994).

Matt Groening musí mít zřejmě MwC docela rád, protože další parodie se objevila v jeho novém seriálu Futurama, přesněji v epizodě A Bicyclops Built For Two z roku 2000.

14. října 2001 měla premiéru epizoda "Technical Knockup" sitcomu Nikki, kde se nejenže objevila parodie na Ženatého se závazky, ale hostovali zde i Amanda Bearse jako Marcy a David Garrison jako Steve!

Existují také dvě pornografické parodie nazvané "Married with Hormones" a "Married with Hormones 2".
Thanks goin' to Andreas Carl and his Bundyology

Obrázky Comeback

23. prosince 2010 v 19:21 Obrázky
Comeback

23. prosince 2010 v 19:17 Filmy a seriály
Říkal si Tomi Paci a svět šoubyznysu a fanynky mu ležely u nohou. Teď na zašlou slávu jen vzpomíná a se svým svérázným bratrem Ozzákem vychovává sedmnáctiletou dceru Ivu... Jsou stejní jako vy a dokáží se tomu zasmát.


Sabrina mladá čarodějnice

23. prosince 2010 v 19:06 Filmy a seriály

Sabrina-mladá čarodějnice, americký komediální seriál (1996-2002).
Když je vám 16, jakoby se proti vám spikl celý svět. Dost na tom, že žijete v jednom domě se dvěma šílenými tetičkami a mluvícím kocourem, že spolužačka Libby vám ve škole dělá ze života peklo a kvůli tomu trpíte pocity méněcennosti a levorukosti (i když na tom něco bude) a že si vás nevšímá žádný alespoň tochu ujdoucí kluk. Co teprve, když se ještě navíc dozvíte, že jste čarodějka! Má to ale někdo smůlu...

Obrázek Čarodějky

23. prosince 2010 v 19:04 Obrázky

Čarodějky

23. prosince 2010 v 18:59 Filmy a seriály
Phoebe (Alyssa Milano) přišla v New Yorku o práci a tak se vrací do San Francisca, aby bydlela se svými sestrami. Její starší sestra Piper (Holly Marie Combs) ji přivítá s nadšením, ale nejstarší z nich Prue (Shannen Doherty) ne.

Obviňuje Phoebe z toho, že kvůli ní se jí rozpadl vztah. Ještě v ten samý večer si Phoebe a Piper hrají se starou spiritualistickou tabulkou a najednou její ručička začne ukazovat sama od sebe písmena, z kterých vznikne slovo podkroví. Phoebe se tam vydá a najde tam starou, rodinnou knihu kouzel.

Přečte z ní zaklínadlo a to obnoví moc všech sester, které jejich babička uspala když byli ještě malé. Na druhý den sestry zjistí, že každá z nich má jinou schopnost. Prue má schopnost telekineze, Piper umí zmrazovat čas, Phoebe má předtuchy budoucnosti. Brzy se ukáže že není vše tak jednoduché jako to na první pohled vypadá.

Chuck

23. prosince 2010 v 18:56 Filmy a seriály
Chuck Bartowski pracuje ve velkoobchodě "Buy More" jako IT technik , hraje se svým nejlepším kamarádem Morganem video hry a v podstatě žije normálním životem. To vše ale jen do té doby, než mu večer po jeho narozeninové párty přijde e-mail od Bryce Larkina (tajný agent CIA). V této zprávě jsou zakódovány nejtajnější vládní informace v podobě tisíců obrázků. Chuck je shlédnutím tohoto emailu nahraje do svého mozku. A protože Bryce vyhodil vládní počítač do vzduchu a Chuckův, na který tyto informace poslal, byl nešťastnou náhodou zničen, stává se z Chucka jediná osoba na světě, která tyhle všechny přísně tajné informace zná. V zápětí si ho najde sympatická agentka Sarah a tajný agent Casey, kteří mají na starost Chucka chránit. Aby ochránil své přátele, musí si své tajemstí nechat pro sebe. Postupně se z Chucka , Sarah a Caseyho stává tým, který musí čelit ledajakým nebezpečím.

Co si pořídit na zimu ( pro holky )

23. prosince 2010 v 14:38 Móda a styl


           Pár kozaček       
                                                      

          

      

                     Sněhule                  
                    
                                                                       Čepici


                   


                                                         Šálu                                   
                                                              Bundu


Dívčí nepromokavá zimní bunda Salewa Artic               

    

Jak využíváš volný čas?

23. prosince 2010 v 13:57 Testy
Začínají zimní prázdninya ty si říkáš...
A Hurá! Konečně se vyspím!
B Doufám, že všichni kamarádi neodjedou
C Konečně pořádné volno!

Musíš strávit celé odpoledne sama-nemáš úkoly, ale ani kamarádky kolem sebe. Co budeš dělat?
A Motat se mezi televizí a ledničkou- jídlo ti vždycky  dokáže vyplnit čas, když nevíš co dělat!
B POmyslíš si ,, Zkažené volné odpoledne "
C Budeš se věnova tsvým oblíbeným koníčkům-čas jen letí , když si najdeš zábavu!

Co děláš nejraději?
A Nic zvláštního.
B Chodím ven s kamarádkami.
C To by byl dlouhatánský sezam.

Které sloveso se ti líbí nejvíc?
A Spát.
B Snít.
C Dělat.

Co tě nejvíc štve?
A Když mám volno, ale nevím co s ním.
B Když jsem sama.
C Když mi docházejí nápady.

Co říkáš nejčastěji kamarádkám?
A Hmm, tak co budem dělat?
B Tak pojďme ven.
C Pojďte, vymyslíme nějakou zábavu!

Když máš ve škole volnou hodinu...
A Využiju toho a nasvačím se.
B Povídám si s kamarádkami.
C Vezmu si blok a kreslím si do něj obrázky, píšu básničky, lepím fotky.A někdy se zapojím do hovoru s kamarádkami kolem mě.


HODNOCENÍ

Převaha odpovědí A - Věčně unuděná
Nejsi zrovna moc podnikavá. radši vždycky čekáš, až někdo přijde a pobaví tě. Projev trochu představivosti. Fantazie potřebuje cvičit, zvlášť v případě. Místo aby ses pořád nudila, zkus si sama zorganizovatčas tak, abys se pořád nechovala jako lenochod. Chápeš? Ne?Překlad: Zkus si najít lepší způsob, jak trávit volný čas.

Převaha odpovědí B - Závislá na partě
volný čas pro tebe znamená být s kamarádkami:doma nebo venku, v kině, na oslavě nebo jen tak. Pro tebe je nejdůležitější, že jsi s nimi. Být sama je pro tebe problém. Nevíš, co bys dělala, protože tvoje představy o zábavě jsou spojené s partou. správná rada pro tebe zní:připrav se duševně na to, že tě čekají i dny, které strávíš sama-není to zase tak hrozné, pokud se jich už dopředu nebudeš děsit a dokážeš se zbavit špatné nálady.


Převaha odpovědí C - Mistryně zábavy
Zbožňuješ volný čas! A taky víš, jak ho využít co nejlépe, do poslední vteřinky. Tvoje hlava je jako pokladnice plná plánů, nápadů, přání a představ. Jakmile máš trochu volného času, otevřeš ji a zábava může začít. Nikdy se nenudíš. Zkus se o své nápady podělit i s ostatními a vymysli zábavu pro celou partu. Jsi na nejlepší cestě stát se špičkovou mistryní zábavy.

Piráti z karibiku-na konci světa

23. prosince 2010 v 12:58 PC hry
V této hře šermujete s mečem, můžete hrát za kapitána Jacka, Willa, Elisabeth a mnoho dalších. Tahle hra je inspirována filmem a jako správný pirát musíš využívat vychytralosti abys přelstil své nepřátele, tahle hra je ze stejné kolekce jako NARNIE-lev, čarodějnice a skříň takže má stejnou a nebo velmi podobnou cenu, tahle hra mě fakticky baví, taky vám ji doporučuju!!!

NARNIE-Lev, čarodějnice a skříň

23. prosince 2010 v 12:49 PC hry
V této hře můžete hrát za čtyři děti Petra, zuzku, Lucinku a nebo Edmunda. Mezi všemi čtyřmi hrdiny si můžete libovolně přepínat a v týmovém režimu kombinovat jejich sílu. V této hře je přes sedumdesát příšer se kterými můžete bojovat. Tuto hru můžou hrát i dva hráči. Tahle hra není sice tak dobrá jako The sims 3, ale zase je o hodně levnější a de spustit i na slabších počítačích.
                                                   
                                                   
                                                                   Doporučuji!!!

HEIDI-děvčátko z hor

23. prosince 2010 v 12:41 Knihy
V horské salaši, kde daleko od lidí žije sám starý Konrád, se jednoho dne objeví jeho malá vnučka Heidi. Brzy jsou s dědečkem nejlepší kamarádi a v krásné přírodě Heidi každý den poznává něco nového a zajímavého. Pak se ale dostane do vzdáleného města, do vznešeného domu vpadne jako velká voda, k  hrůze přísné vychovatelky a nesmírné radosti malé Kláry.

( 179,- )

Rihanna - Take a bow

23. prosince 2010 v 12:22 Písničky
[Intro]
Ohh, how about a round of applause,
Yeah, standin' ovation,
Ooh ohh yeah, yeah yeah yeah yeah.

[Verse 1]
You look so dumb right now,
Standin' outside my house,
Tryin' to apologize,
You're so ugly when you cry,
Please, just cut it out.

[Chorus]
Don't tell me you're sorry 'cause you're not,
Baby when I know you're only sorry you got caught,
But you put on quite a show (oh),
You really had me goin',
But now it's time to go (oh),
Curtain's finally closin',
That was quite a show (oh),
Very entertainin',
But it's over now (but it's over now),
Go on and take a bow, ohh ohh.

[Verse 2]
Grab your clothes and get gone (get gone),
You better hurry up before the sprinklers come on (come on),
Talkin' 'bout girl, I love you, you're the one,
This just looks like the re-run,
Please, what else is on.


[Chorus]
And don't tell me you're sorry 'cause you're not (mmm),
Baby when I know you're only sorry you got caught (mmm),
But you put on quite a show (oh),
You really had me goin',
But now it's time to go (oh),
Curtain's finally closin',
That was quite a show (oh),
Very entertainin',
But it's over now (but it's over now),
Go on and take a bow, ohh.

[Bridge]
And the award for the best liar goes to you (goes to you),
For makin' me believe that you could be paithful to me,
Let's hear your speech out,
How about a round of applause,
A standin' ovation.

[Chorus]
But you put on quite a show (oh),
You really had me goin',
But now it's time to go (oh),
Curtain's finally closin',
That was quite a show (oh),
Very entertainin',
But it's over now (but it's over now),
Go on and take a bow.

But it's over now.

Fergie - Big girls don't cry

23. prosince 2010 v 12:21 Písničky
Oh woooah, oh woooooah, oh wooooah, oh.
You know you love me, I know you care,
you shout whenever and I'll be there.
You are my love, you are my heart
and we will never ever ever be apart.
Are we an item? girl quit playing,
were just friends, what are you saying.
Said theres another, look right in my eyes,
my first love broke my heart for the first time.
And I was like


Baby, baby, baby oooooh,
like baby, baby, baby noooooooo,
like baby, baby, baby, ooooh.
Thought you'd always be mine, mine

Baby, baby, baby oooooh,
like baby, baby, baby noooooooo,
like baby, baby, baby, ooooh.
Thought you'd always be mine, mine


Oh, for you I would have done whatever,
and I just can't believe we aint together
and I wanna play it cool but I'm losing you
I buy you anything, I buy you any ring,
And im in pieces, Baby fix me
And just shake me til' you wake me from this bad dream.
I'm going down down down down
and I just cant believe my first love won't be around.
And Im like


Baby, baby, baby oooooh,
like baby, baby, baby noooooooo,
like baby, baby, baby, ooooh.
Thought you'd always be mine, mine

Baby, baby, baby oooooh,
like baby, baby, baby noooooooo,
like baby, baby, baby, ooooh.
Thought you'd always be mine, mine


Luda, When I was 13 I had my first love,
there was nobody that compared to my baby
and nobody came between us, no-one could ever come above
She had me going crazy, oh I was star-struck,
she woke me up daily, dont need no Starbucks.
She made my heart pound, I skip a beat when I see her in the street and
at school on the playground but I really wanna see her on the weekend.
She knows she got me dazing coz she was so amazing
and now my heart is breaking but I just keep on saying.


Baby, baby, baby oooooh,
like baby, baby, baby noooooooo,
like baby, baby, baby, ooooh.
Thought you'd always be mine, mine

Baby, baby, baby oooooh,
like baby, baby, baby noooooooo,
like baby, baby, baby, ooooh.
Thought you'd always be mine, mine


Now Im gone,
Yeah, yeah, yeah, yeah, yeah, yeah,
yeah, yeah, yeah, yeah, yeah, yeah,
yeah, yeah, yeah, yeah, yeah, yeah,
now Im all gone.
Gone, gone, gone, gone, Im gone gone

Justin Bieber - Baby

23. prosince 2010 v 12:19 Písničky
Oh woooah, oh woooooah, oh wooooah, oh.
You know you love me, I know you care,
you shout whenever and I'll be there.
You are my love, you are my heart
and we will never ever ever be apart.
Are we an item? girl quit playing,
were just friends, what are you saying.
Said theres another, look right in my eyes,
my first love broke my heart for the first time.
And I was like


Baby, baby, baby oooooh,
like baby, baby, baby noooooooo,
like baby, baby, baby, ooooh.
Thought you'd always be mine, mine

Baby, baby, baby oooooh,
like baby, baby, baby noooooooo,
like baby, baby, baby, ooooh.
Thought you'd always be mine, mine


Oh, for you I would have done whatever,
and I just can't believe we aint together
and I wanna play it cool but I'm losing you
I buy you anything, I buy you any ring,
And im in pieces, Baby fix me
And just shake me til' you wake me from this bad dream.
I'm going down down down down
and I just cant believe my first love won't be around.
And Im like


Baby, baby, baby oooooh,
like baby, baby, baby noooooooo,
like baby, baby, baby, ooooh.
Thought you'd always be mine, mine

Baby, baby, baby oooooh,
like baby, baby, baby noooooooo,
like baby, baby, baby, ooooh.
Thought you'd always be mine, mine


Luda, When I was 13 I had my first love,
there was nobody that compared to my baby
and nobody came between us, no-one could ever come above
She had me going crazy, oh I was star-struck,
she woke me up daily, dont need no Starbucks.
She made my heart pound, I skip a beat when I see her in the street and
at school on the playground but I really wanna see her on the weekend.
She knows she got me dazing coz she was so amazing
and now my heart is breaking but I just keep on saying.


Baby, baby, baby oooooh,
like baby, baby, baby noooooooo,
like baby, baby, baby, ooooh.
Thought you'd always be mine, mine

Baby, baby, baby oooooh,
like baby, baby, baby noooooooo,
like baby, baby, baby, ooooh.
Thought you'd always be mine, mine


Now Im gone,
Yeah, yeah, yeah, yeah, yeah, yeah,
yeah, yeah, yeah, yeah, yeah, yeah,
yeah, yeah, yeah, yeah, yeah, yeah,
now Im all gone.
Gone, gone, gone, gone, Im gone gone

Madonna - Hung-up

23. prosince 2010 v 12:17 Písničky
I'm not afraid to take a stand
Everybody come take my hand
We'll walk this road together, through the storm
Whatever weather, cold or warm
Just let you know that, you're not alone
Holla if you feel that you've been down the same road

Yeah, It's been a ride...
I guess I had to go to that place to get to this one
Now some of you might still be in that place
If you're trying to get out, just follow me
I'll get you there

You can try and read my lyrics off of this paper before I lay 'em
But you won't take this thing out these words before I say 'em
Cause ain't no way I'm let you stop me from causing mayhem
When I say 'em or do something I do it, I don't give a damn
What you think, I'm doing this for me, so fuck the world
Feed it beans, it's gassed up, if a thing's stopping me
I'mma be what I set out to be, without a doubt undoubtedly
And all those who look down on me I'm tearing down your balcony
No if ands or buts don't try to ask him why or how can he
From Infinite down to the last Relapse album he's still shit and
Whether he's on salary, paid hourly
Until he bows out or he shit's his bowels out of him
Whichever comes first, for better or worse
He's married to the game, like a fuck you for christmas
His gift is a curse, forget the earth he's got the urge
To pull his dick from the dirt and fuck the whole universe

I'm not afraid to take a stand
Everybody come take my hand
We'll walk this road together, through the storm
Whatever weather, cold or warm
Just let you know that, you're not alone
Holla if you feel that you've been down the same road

Ok quit playin' with the scissors and shit, and cut the crap
I shouldn't have to rhyme these words in the rhythm for you to know it's a wrap
You said you was king, you lied through your teeth
For that fuck your fillings, instead of getting crowned you're getting capped
And to the fans, I'll never let you down again, I'm back
I promise to never go back on that promise, in fact
Let's be honest, that last Relapse CD was "ehhhh"
Perhaps I ran them accents into the ground
Relax, I ain't going back to that now
All I'm tryna say is get back, click-clack-bloww
Cause I ain't playin' around
There's a game called circle and I don't know how
I'm way too up to back down
But I think I'm still tryna figure this crap out
Thought I had it mapped out but I guess I didn't
This fucking black cloud's still follow's me around
But it's time to exercise these demons
These motherfuckers are doing jumping jacks now!

I'm not afraid to take a stand
Everybody come take my hand
We'll walk this road together, through the storm
Whatever weather, cold or warm
Just let you know that, you're not alone
Holla if you feel that you've been down the same road

And I just can't keep living this way
So starting today, I'm breaking out of this cage
I'm standing up, Imma face my demons
I'm manning up, Imma hold my ground
I've had enough, now I'm so fed up
Time to put my life back together right now

It was my decision to get clean, I did it for me
Admittedly I probably did it subliminally for you
So I could come back a brand new me, you helped see me through
And don't even realise what you did, believe me you
I been through the ringer, but they can do little to the middle finger
I think I got a tear in my eye, I feel like the king of
My world, haters can make like bees with no stingers, and drop dead
No more beef flingers, no more drama from now on, I promise
To focus soley on handling my responsibility's as a father
So I solemnly swear to always treat this roof like my daughters and raise it
You couldn't lift a single shingle lonely
Cause the way I feel, I'm strong enough to go to the club or the corner pub
and lift the whole liquor counter up
Cause I'm raising the bar, I´d shoot for the moon
But I'm too busy gazing at stars, I feel amazing and

I'm not afraid to take a stand
Everybody come take my hand
We'll walk this road together, through the storm
Whatever weather, cold or warm
Just let you know that, you're not alone
Holla if you feel that you've been down the same road